«
İzmir’de Arsa Yatırımı Yapılabilecek Bölgeler 2020

Ülkemizin önemli şehirleri arasında ilk sıralarda yer alan İzmir, arsa yatırımı yapmak isteyenlere önemli fırsatlar sunmaktadır. Şehrin sürekli gelişim gösteren dinamik yapısı, gelişmiş sanayisi ev sosyal dokusu gibi etkenler 2020 yılında göz önüne alındığında bu fırsatları değerlendirmek, geleceğe dair önemli bir yatırım olarak görülmektedir.

İzmir’de Arsa Yatırımı Yapılabilecek 10 Bölge

İzmir’de arsa yatırımı yapmak isteyenlere kılavuzluk etmesi amacı ile hazırladığımız yazımızda en uygun bölgeleri bulabilecek, metre kare ve fiyatlar hakkında detaylı bilgiye sahip olabileceksiniz.

1) Altındağ-Çamdibi (Yeni Bornova)

Gebze – Orhangazi – İzmir otoyolu gibi İzmir – İstanbul arasını 3,5 saate indirecek son derece önemli projenin bölgeden geçmesi arsa yatırımcılarına değerli bir fırsat sunmuştur. Şehirleşmenin en hızlı yaşandığı bölgelerin başında gelen Yeni Bornova, gelecek yıllarda şehrin gözde merkezlerinden biri haline geleceğinin sinyallerini şimdiden vermektedir.

2) Harmandalı

Gediz ve Katip Çelebi gibi iki gözde üniversitenin kampüslerine ev sahipliği yapması nedeni ile özellikle öğrenci kesimi tarafından büyük ilgi gören bölgenin geleceğini anlamak için yapılan altyapı çalışmalarına bakmak yeterlidir. Geleceğin önemli bölgelerinden biri haline gelmesi için yapılan bu alt yapı çalışmaları sayesinde bölge, arsa yatırımı yapmak isteyenleri cezbetmektedir.

3) Ulukent

Metro durakları ile birlikte şehrin önemli okullarına ev sahipliği yapması Ulukent’ti arsa yatırımı yapmak ideal bir bölge yapmaktadır. Şehrin diğer bölgelerine nazaran fiyatların biraz daha düşük olmasını değerlendirmek isteyenler için değerli bir fırsat olan Ulukent, arsa yatırımcısına orta ve uzun vadede ciddi kazançlar sağlaması kaçınılmazdır.

4) Mavişehir

İzmir’in son yıllarda gösterdiği gelişim ile en gözde bölgeleri arasına girmeyi başaran Mavişehir, sosyal hayatın 24 saat canlı olduğu hareketli bir yerdir. Alışveriş ve eğlence mekanları sayesinde yılın her mevsiminde canlılığını korumakla birlikte, yerli ve yabancı turistlerin akımına uğrar. Gayri menkul yatırımcılarının iştahını kabartan bu özellikler özellikle arsa üzerinden birikimlerini değerlendirmek isteyenlere fırsat verir.

5) Bayraklı

Şehir merkezine yakınlığı nedeni ile arsa yatırımcılarının göz bebeği olan Bayraklı, gelecekte de bu önemini yitirmeyecektir. Kıyı şeridinde yer alması nedeni arsa fiyatları pahalı gibi görünse de, sürekli gelişen bölgeden arsa almak isteyenler artmaktadır. Ulaşım kolaylığı ve önemli sağlık merkezlerine yakınlığı da tercih nedenleri arasında gelen Bayraklı’da arsa almak karlı bir yatırım olarak görülebilir.

6) Gaziemir

Adnan Menderes Havaalanına sadece 5 km uzaklıktaki bölge bu nedenle son derece önemli bir konuma sahiptir. İzmir’in en eski ilçelerinden biri olması ile birlikte sürekli gelişerek şehirle uyum yakalayan Gaziemir, eğlence ve alışveriş mekanlarının sıklığı her daim canlı bir bölgedir. İzmir’in en yüksek yerinde yer alan yerleşim yerleri ile birlikte fuara da ev sahipliği yapan Gaziemir, arsa alarak birikimlerinin değerlendirmek isteyenler için idealdir.

7) Torbalı

İzmir’in ilçesi olmasına rağmen şehir merkezine sadece 35 km uzaklıkta yer alan Torbalı yaşamak için ideal iklim koşulları ile birlikte elverişli tarım arazilerine de sahiptir. Kültürel zenginlikleri nedeni ile her yıl çok sayıda yerli ve yabancı turisti kendine çeken ilçe, arsa yatırımcılarının büyük ilgi gösterdiği bölgelerden biri olarak dikkat çeker.

8) Seferihisar

İzmir’in en sakin ilçelerinden biri olmasına rağmen yatırımcıların özellikle son yıllarda büyük ilgi gösterdiği Seferihisar, bir Ege ilçesinde aranabilecek tüm özelliklere sahiptir. Doğal ve kültürel zenginlikleri sayesinde her yıl çok sayıda turisti kendine çekmekle kalmayıp, özellikle yabancıların gayri menkul alımında ön sıralardadır. Arsa yatırımı yapmak isteyenler için her türlü özelliğe sahip olması yatırımcıların özellikle son yıllarda ilgisini bu bölgeye çevirmiştir.

9) Buca

İzmir’in en eski ilçelerinden biri olmasına rağmen gelişimden taviz vermeden şehirle bütünleşen Buca, çok sayıda fakülteye ev sahipliği yapması bakımından arsa yatırımcılarına önemli fırsatlar sunar. Önemli sağlık kuruluşlarını da bünyesinde barındıran bölge her yere olan ulaşım kolaylığı nedeni ile de arsa almak isteyenler için değerli bir fırsattır.

10) Menemen

Son yılların gelişim gösteren bir diğer ilçesi olan Menemen aynı zamanda şehrin en çok göç alan ilçesidir. Çevre yolarına ev sahipliği yapması ilçedeki arsalara ilgi ve talebi arttırmış, ancak buna rağmen özellikle orta kesim için avantajlı rakamlarda kalmıştır. Arsa yatırımcıları için önemli fırsatlar sunan Menemen, önümüzdeki yılların favori bölgelerinden biri olmaya şimdiden adaydır.

İlginizi çekebilir: Konut Yatırımı İçin Ankara’da En Değerli 10 Semt

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *