«
youtube-2712573_960_720

 

Sosyal medyanın günümüzde ne kadar aktif ve etkili olduğu düşünülürse Youtube ile para kazanmak isteyenler için önemli bir fırsat sunduğu çok daha iyi anlaşılacaktır. Dünyanın önde gelen video paylaşım siteleri arasında yer alan uygulama dünyanın çok farklı noktalarında kullanılmakta ve dolayısı ile burada yayımlanan içerikler milyonlarca kişi tarafından izlenmektedir.

Youtube’dan nasıl para kazanırım? diye merak edenler için hazırladığımız yazımız ile bu alana ilgi duyanlar ciddi bir gelir kapısı aralayabilirler.

Youtube İle Nasıl Para Kazanılır?

İnternet üzerinden gelir elde etmek isteyenlerin son yıllarda yöneldiği Youtube doğru şekilde organize olunduğunda kullanıcılarına önemli paralar kazanmaktadır. Youtube ile gelir elde etmek isteyenler aşağıdaki adımları atarak başarılı olabilir:

  • Youtube’da Kanal Açın

Kendi kanalınızı kurma şansı veren Youtube bunun için üye olma şartı aramaktadır. Hiçbir ücret ödemeden ve sadece mail adresiniz ile kısa sürede oluşturacağınız üyelik ardından kanal açmaya hak kazanmış olsanız da bunu özelleştirmeden başarılı olma şansınız yoktur. Yaratacağınız profil, yer alacak görüntüler ve açıklamalar kanalınızı daha ilk girişten itibaren ziyaretçiler ilgi çekici hale getirecek önemli etkenler olacağından bu aşamada titizlikle çalışmanızı öneririz.

  • Kanal İçeriğine Karar Vermek

Youtube’a her gün dünyanın çok farklı yerlerinden farklı tür ve konularda milyonlarca video yüklemesi yapıldığı düşünülürse kanalınızı ne kadar çetin bir rekabet ortamı beklediğini tahmin etmeniz kolaylaşacaktır. Bu yüzden kanalınızın içeriği hakkında karar vermeden önce popüler videolar hakkında bilgi sahibi olmanız gerekecektir. Burada karar vermeniz gereken nokta ya popüler konuları takip edecek ya da farklı bir içerik sunacak olmanızdır. Gezi, yemek, astroloji ve eğlence gibi konular yaygın olarak ilgi görmekle birlikte farklı bir şey sunmaya karar verdiğinizde bunu izleyicileri iyi aktarmanız gerekecektir.

  • Kamera ve Mikrofon Kalitesine Önem Verin

Youtube ile para kazanmanın sermayesi kanalınıza içerik hazırlayacağınız teknik ekipmanlardır. Çekeceğiniz videoların kalitesi izleyici sayınızın ve dolayısı ile kazancınızın artmasında önemli bir etkendir. Düşük kalitede videoların Youtube algoritması tarafından daha az fark edildiğini de hatırlatmak isteriz. Bu nedenle en az 1080p kalite ayarında çekim yapacak bir kamera ve temiz şekilse ses kaydı yapabilecek mikrofon kanalınız için en önemli ihtiyaçlar listesinde yer almalıdır.

  • Video Çekimi İçin Uygun Ortam Yaratın

Hangi konuda video çekecekseniz çekin mutlaka o konuya uygun bir dekor ve ortam hazırlamak izlenirliğinizi arttırmak adına önemli bir adım olacaktır. Söz konusu ortam sadece konuya uygun dekordan ibaret olmamakla birlikte, ses ve ışık gibi ayrıntıları da en güzel şekilde içinde barındırmalıdır. Ses perdeleri ve aydınlatma ışıkları size bu konuda destek sunacak ekipmanlar arasında yer alır. Işığın az veya sesin yetersiz olduğu bir ortamda video çekmek başarı oranınızı azaltacağından bu ayrıntılara dikkat etmeniz gerekmektedir.

  • Videolarınızı Düzenleyin

Ne kadar kusursuz video çektiğinizi düşünürseniz düşünün, incelediğinizde mutlaka gözden geçirilmesi gereken kısımlar mutlaka olacaktır. Bu konuda yeterli bilgiye sahip değilseniz bile çok sayıda video düzenleme programından destek alabilirsiniz. Youtube videoları ile para kazanmak istiyorsanız bu alanda mutlaka kendinizi geliştirmek lehinize olacaktır.

  • Videolarınızı Diğer Platformlarda Da Paylaşın

Videolarınızı Youtube yüklemeniz ardından göstereceğiniz sabır çok önemlidir. Kısa sürede muazzam izleyici sayılarına ulaşmanın gerçekçi olmadığını bilmeniz gerekir. Bu nedenle ilk etapta videolarınızı diğer sosyal medya platformlarında takipçileriniz ile paylaşmanız hem kanalınızın reklamı hem de videolarınız fark edilirliği açısından olumlu bir hamle olacaktır.

İlginizi çekebilir: 2021’de Kazandıracak İş Fikirleri

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *