«
Yurt Dışı Hisse İşlemleri İçin En İyi Aracı Firmalar

Birikimlerinizi değenlendirmek için hisse senetlerine yatırım yapmaya karar verdiyseniz ve yurt dışı hisselerine yatırım yapmak istiyorsanız öncelikle yurt dışı hisse işlemleri için hangi şirket sizin için uygun ona karar vermelisiniz. Ülkemizde birçok banka yurt dışı hisselerine ulaşmamıza ve hisse alım satımı yapabilmemize olanak tanır.

Bizde sizler için bugün Türkiye’den yabancı borsalara yatırım yapabileceğiniz aracı kurumları bir araya getirdik. Bu aracı kurumlar sayesinde dünyanın istediğiniz yerindeki hisse senedinin alım satımını yapabilirsiniz.

En iyi yurt dışı hisse işlemleri aracı kurumları

Listemize başlamadan önce yurt dışı sermaye piyasaları üzerinden yatırım yapabileceğiniz en iyi teknoloji hisseleri listemizi inceleyebilirsiniz.

İşCep Yatırım

İşCep uygulaması ile vadeli işlem sözleşmesi, emtia gibi sermaye piyasası ürünlerini almak için veya yurt dışı borsalarına yatırım yapmak için kullanabilirsiniz. İşcepuygulaması ile 26 borsada hisse senedi alım işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Kısacası 

 • Para yatırma işlemini İş Bankası vadesiz USD hesabından gerçekleştirebilirsiniz. 
 • İş Bankası hesabınız yoksa bankaya giderek banka hesabı açmanız gerekir. Fakat banka hesabınız var ise yurt dışı borsalarına girmek için İşCep uygulamasını kullanabilirsiniz.
 • İş bankasında saklama ücreti’de vardır bu oran %0,003’tür. Mesela 10.000 dolar tutarında bir hisse senedi satın aldınız diyelim bu hisse sendi için aylık 3 dolar ödemek zorundasınız. 
 • Herhangi belli bir para yatırma, çekme limiti bulunmamaktadır. 
 • Alım satım komisyonu 25 dolardır ve işlem tutarı üzerinden %0,25 komisyon ödersiniz.

Yapı Kredi Yatırım

Koç holding sayesinde müşterilerine yurt dışında yatırım imkânı sunan Yapı Kredi Yatırım, bankanın TradeBoxplatformu ile istediğiniz zaman dilediğiniz yerde hisse senedi alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hesap açmak içinde size en yakın olan şubeye gidebilir veya internet üzerinden hesap açma işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Yapı Kredi ile 26 borsada işlem yapma şansını elde edebilirsiniz. 

 • Herhangi bir yatırım alt limiti belirtilmemiş fakat bankanın internet sitesinde yatırım yapılmadan önce müşteri temsilcisi ile görüşülmesi planlanıyor. 
 • Yapı Kredi’de yatırım hesabınız olsa bile bankaya gitmeniz ve müşteri temsilciniz ile görüşmeniz gerekiyor. 
 • İşCep uygulaması üzerinde olduğu gibi burada da vadesiz USD hesabı üzerinden para yatırma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. 
 • Alım satım komisyon oranı minimum 30 dolardır. Fazla bir bilgiye ulaşamadım fakat Yapı Kredi’nin internet sayfasını ziyaret ederek daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Garanti Yatırım

Garanti bankasının da Türkiye’de köklü bir banka olduğunu biliyorsunuzdur. Müşterilerine yurt içinde birçok kolaylık sağladığı gibi yurt dışında da sağlamaya devam ediyor. Garanti bankası sayesinde 25 borsada işlem yapabiliyorsunuz. Garanti bankasında yatırım hesabı açmak için size en yakın olan şubeye uğrayabilirsiniz. 

 • Herhangi bir yatırım alt limiti belirtilmemiş fakat müşteri temsilcisi ile iletişime geçmekte fayda var.
 • Yapı Kredi Yatırım uygulaması üzerinde olduğu gibi burada da vadesiz USD hesabı üzerinden para yatırma işleminizi gerçekleştirebiliyorsunuz. 
 • Alım satım komisyonları minimum 25 dolardır. Ayrıca yapmış olduğunuz işlem başına %0,3 komisyon kesilmektedir. 
 • Ayrıca yıllık saklama masrafı da %0,06’dır. Örneğin 10.000 dolar tutarında bir senediniz var ise yıllık 6 dolar ödemek zorundasınız.
 • Garanti üzerinde bir yatırım hesabınız bulunsa bile ilk olarak bir müşteri temsilcisi ile görüşmenizi tavsiye ederiz.

Gedik Yatırım 

1991 yılında kurulan Gedik Yatırım müşterilerine yurt içinde hizmet sunduğu gibi yurt dışında da hizmet sunmaktadır. Gedik Yatırım’da hesap açmak için sitede bulunan forum doldurularak başvuru yapılabilir. Ve daha sonra ise tüm dünyada hisse sendi alım satım işlemi yapılabilir. 

 • Herhangi bir yatırım alt limiti belirtilmemiştir. Fakat okuduğum yorumlara göre müşteri temsilcisi ile görüşen 2 arkadaşa farklı tutarlar söylenmiş. Belki de hesaba göre yatırım alt limiti değişkenlik gösteriyor olabilir. 
 • Gedik yatırım bankalar gibi büyük bir kuruluş değil, fakat tüm Türkiye’de oldukça fazla şubesi var. Hesap açmak isterseniz internet üzerinden başvuru formunu doldurarak hesap açma talebi iletebilirsiniz.
 • Alım satım komisyonu minimum 10 dolardır. Bakıldığı zaman Türkiye’deki en düşük komisyon alan firma arasında. Burada işlem komisyonu ise alınan hisse senedi başına 0,03’tür. Fakat minimum komisyon 10 dolar olduğu için küçük yatırımcıların işine yaramayabilir. 
 • Ayrıca yatırım için belli bir saklama ücreti bulunmamaktadır. Fakat toplam yatırımınız 2.000 doların altına düşmesi durumunda 1 dolar işlem ücreti kesilmeye başlanır.

QNB Finans Bank Yatırım

QNB Finansinvest sayesinde sizde yurt dışı yatırımlarınızı buradan gerçekleştirebilirsiniz. QNB Finansinvest ile 1.000 dolar alt limitle hesap açmak ve yurt dışı borsalarına yatırım yapmak oldukça kolay ve hızlı. Aracı kurumdan hesap açmak için internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz. Veya isterseniz QNB Finans Bank şubelerinden müşteri temsilcisi ile hesap açabilirsiniz. 

 • Herhangi bir alt limit belirtilmemiş fakat müşteri temsilcisi ile görüşülüp bilgi alınmasını öneririz. 
 • QNB Finans Bank üzerinden yurt dışı hisselerine yatırım yapmak için internet üzerinden veya bankadan hesap açabilirsiniz.

ICBC Yatırım

ICBC Yatırım’ın Tekstrader World platformu sayesinde tüm dünya üzerinde hisse alım satım işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz. ICBC hesap açılış işlemlerini bankalardan veya internet üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. 

 • İnternet sayfasında net bir alt limit belirtilmemiş fakat müşteri temsilcisi ile görüşmekte fayda var. 
 • ICBC Yatırım üzerinden hisse senedi almayı düşünüyorsanız yapmanız gereken internet üzerinden başvuruda bulunmak.

Yukarıda belirttiğimiz firmalardan yurtdışı hisse senedi alabilir, birikimlerinizi hisse senedi üzerinden değerlendirebilirsiniz. Hisse senedi yatırımı konusunda çok fazla bilginiz yoksa firmalardan demo hesap isteyebilir, yatırım yapma konusunda bilgi sahibi olduktan sonra gerçek yatırım yapmaya başlayabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Borsada En Çok Kazandıracak Hisseler 2020

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *