«
2020’de En Çok Kazandıran Kripto Paralar

Farklı alanlardan para kazanmak isteyenlerin son yıllardaki gözde yatırım araçlarından olan kripto paraya olan ilgi günden güne artmaktadır. Durum böyle olunca bu alana yatırım yapmak isteyenler 2020 yılında en çok kazandıran kripto paralar hakkında bilgi edinerek yatırım planlaması içine girmeleri kaçınılmaz olmuştur.

Kripto paraların yıl içindeki seyri üzerine yaptığımız araştırma sonuçlarını bulabileceğimiz yazımız, bu alana yönelmek isteyenler için rehber niteliğindedir.

2020 Yılında En Çok Hangi Kripto Paralar Kazandırdı?

2020 yılı dünya genelinde boy gösteren pek çok yatırım aracı açısından çalkantılı bir yıl olarak geçse de en çok kazandıran kripto paralar üzerine yatırım yapanların zarar ettiği söylenemez. İşte yıl içindeki veriler ışığında en çok kazandıranlar:

• Bitcoin
Kripto para piyasasının tartışılmaz lideri konumundaki Bitcoin neredeyse tüm kripto paraların bile zarar ettiği yılın ilk çeyreğini % 70 dolaylarında bir sıçrama ile geçirerek yatırımcısının yüzünü güldürmeyi başarmıştı. Devam eden dönemlerde pandemi nedeni ile kısa bir durağan dönemine girmesine rağmen son çeyrekte toparlanarak bu alandaki liderliğini sürdürmeyi başardı.

• Etherium
Talep oranlarını her geçen yıl katlayan Etherium, bir önceki yıl 3 milyar dolaylarında olan piyasa değerini bu 2020 yılında 13 milyar dolar gibi bir rakama taşımaya başararak Bitcoin’in en ciddi rakibi olduğunu göstermiştir. Yıl başında öngördükleri 500 dolar hedefini tutturmayı başaran Etherium 2020 yılının değerli kripto paraları arasına adını yazdırmıştır.

• Litecoin
2011 yılında kullanuıma sokulması ardından özellikle 2013 yılında büyük bir sıçrama yaşayan Litcoin, her yıl üzerine biraz daha koyarak bu yıl da istikrarını korumayı başardığı görülüyor. Yıl içindeki dalgalanmalara karşı gösterdiği direnç sayesinde yıl sonunu 80 dolar sınırında görmesi yatırımcılarının güvenini kazanması açısından önemli.

• EOS
Güvenli iletişim ve veri sağlama özelliği ile bilinen EOS, 2020 yılı istikrarlı kripto paraları arasında bu yıl da kendine bir yer bulmayı başarmıştır. Cesur ama riskli adımlar atmak yerine küçük ve güvenli adımlar atmayı seçerek sağlam temeller üzerinde hareket EOS, 2020 yılında da bu özelliğini sürdürerek yatırımcısını üzmemiştir.

• DASH
2018 yılından bu yana kripto para piyasası içerisinde en yüksek hacimli sanal para içerisinde yer alan Dash, 2020 yılının güvenilir kripto paraları içerinde kalmayı başarmıştır. Kripto para piyasasındaki bu yıl içinde meydana gelen dalgalanmaları düşünürsek bu çok önemlidir. Yatırımcılarına önemli paralar kazandırmış olmasa da sağladığı güven sayesinde yeni yılda yatırımcılara göz kırpmaktadır.

• Ripple
Bitcoin ve Etherium ardından kripto para piyasasının önde gelen birimleri arasında yer alan Ripple benimsenme hızı yavaş olmasına rağmen işlem gücü oldukça yüksek özelliğine sahip. Korona virüsün neden olduğu piyasalardaki belirsizlik karşısında bile yatırımcısına 2020 yılında zarar ettirmeyen Ripple, yılın son aylarında ciddi bir ivme de kazandı.

İlginizi çekebilir: En Başarılı Kripto Para Ticareti Stratejileri

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *