«
Bitexen Nedir, Bitexen Güvenilir mi

Diğer bir adı kripto para olan sanal paraların dünya ekonomisine girmesi ardından birçok uygulama hizmete konulmuş ve bunlara ilgi gün geçtikçe artmıştır. Gerçek paradan hiçbir farkı olmayan bu paralar ile işlem yaparak para kazanmanın ülke ekonomisine de artı değer kazandırdığını fark eden ülkemiz de harekete geçerek kendi sanal para birimini tasarlamış Bitexen adı verilen kripto para birimini finans dünyasına sunmuştur.

Yatırımcıların son zamanlarda merak ettiği konuların başında gelen yerli para birimi Bitexen hakkında hazırladığımız kapsamlı yazımız rehber niteliğinde olup, merak edilen tüm sorulara yanıt vermeyi amaçlamaktadır.

Bitexen Nedir?

Kripto para üzerinden yatırımlarını değerlendirmeyi amaçlayanların son günlerde üzerinde hassasiyetle durduğu Bitexen, İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından tasarlanarak uygulamaya konulan yerli sanal para birimidir.

Dünya genelinde kripto paralara olan ilginin artması üzerine hazırlanarak yatırımcılara sunulan bu birim, diğer sanal para unsurlarının sahip olduğu tüm özelliklere sahip olmakla birlikte Türkçe düzenlenmiş bir arayüze sahip olması dikkat çekmiş ve bu da yatırımcıların çok daha anlaşılır ve kolay şekilde işlem yapmasına olanak vermiştir.

Diğer sanal para birimleri gibi organik bir yapıya sahip olması nedeni ile bağımsız olarak işlem yapmakta ve tercihi tamamen yatırımcıların inisiyatifine bırakmaktadır.

Bitexen Neden Kuruldu?

Türk  bilgisayar mühendisleri tarafından tasarlanması ardından 2.200.000 lira sermaye ile kurulan Bitexen 2018 yılından bu yana finans dünyasında yer almakta ve gün geçtikçe çok daha fazla kişi tarafından tercih edilmektedir. Buna sebep olan nedenlerin başında hiç kuşku yok ki çok daha bilinçli işlem yapmayı sağlayan Türkçe bir arayüze sahip olması gelmekle birlikte yerli üretim olmasıdır.

Devlet tarafından gerekli lisansa sahip olması nedeni ile gerekli denetimlere tabi olmuş ve bu da yatırımcıların en büyük tedirginliği olan şeffaflık sorununu gidermiştir. Dünya genelinde bilinen diğer sanal birimleri tarafından desteklenmekle kalmayıp ülkemizin gözde Ziraat Bankası, Vakıfbank gibi güçlü bankalarına da entegre olmuş ve Exen Coin adı verilen kendi kripto para birimi ile işlem yapılmasına olanak tanımıştır.

Exen Coin Hakkında Merak Edilenler

Blok zincirleri sanal para üzerinden yatırımlarını değerlendirmek isteyenlerin sıklıkla kullandığı bir unsurdur. Ethereum blok zinciri aracılığı ile ERC 20 token standartları ile üretilerek işlem yapılmaya hazır hale getirilen Exen Coin için, “yerli kripto para birimi” tanımını yapmak yanlış olmaz.

Diğer sanal para birimleri gibi uzun vadede enflasyon karşısında güçlü kalmak için 15 milyon gibi sınırlı sayıda üretilmiş ve yine diğer sanal para birimlerinde mevcut olan özelliklere sahip olmuştur. Bitexen kullanıcıları ücretsiz Exen Coin sahibi olarak işlem yapabilmesi için bir hesap açması ya da güvendikleri kişilerin hesapları üzerinden giriş yapmaları yeterlidir. Bunun yanında Bitexen kampanyaları sayesinde de belli dönemlerde düzenlenen yarışmalar üzerinden Exen Coin sahibi olunmakta ve çok daha fazla sanal para elde edilebilmektedir. Tüm kripto paralarda olduğu gibi Exen Coin fiyatlarını alış ve satışlar arasındaki yoğunluk belirlemekle birlikte dağıtım aşağıdaki şekilde gerçekleşmektedir.

Exen Coin Dağıtım Aşamaları

Dağıtım organizasyonu belli aşamaları içeren bir yapı ile yapılarak ücretsiz Exen Coin sahibi olunması sağlanmaktadır.

1. Aşama

Sisteme katılan ilk 10.000 kullanıcıya 100 ve ardından bu üyelerin tavsiyesi ile katılanlara yine 100 Exen Coin verilir.

2. Aşama

Kullanıcı sayısının 40.000 sınırını aşması ardından her kullanıcıya 25, yine üyelerin tavsiye ettiklerine ise 25 Exen Coin verilir.

3. Aşama

100.000 sınırı geçildikten sonra her yeni kullanıcıya 10 ve üye tavsiyeleri üzerinden katılım sağlayanlara 10 Exen Coin verilir.

4. Aşama

200.000 sınırı üzeri her üyeye 5, üye tavsiyesi üzerine katılanlara 5 Exen Coin verilir.

5. Aşama

1.000.000 barajı üzerine her katılımcıya 1, ve yine üye tavsiyesi üzerine katılanlara da 1 Exen Coin verilerek dağıtım sisteminin çalışması tamamlanmış olacaktır.

Bitexen Üyeliği Nasıl Oluşturulur?

Temelinde muazzam tasarlanmış bir matematik sistemi olan tüm kripto paralar gibi Bitexen işleyişi da bu mantığa dayanmaktadır. Bu sayede son derece güvenli bir yatırım özelliğini almış olup, dünya genelinde sorunsuz işlem yapılmasını sağlamaktadır. Borsa üzerinden de alım satıma imkan veren sistemde bu alanda işlem yapabilmek için Türk Lirası hesabı oluşturulması gerekmektedir.

Aşağıda açıkladığımız üyelik aşamaları ardından siteme giriş yaparak Bitexen üzerinden işlem yapılmaya başlanabilir.

  1. İlk olarak atmanız gereken adım Bitexen resmi sitesine girerek kayıt sayfasına ulaşmanız gerekir
  2. Bu adım ardından karşınıza çıkacak “hesabınızı onaylatın” butonuna tıklama yapmanız ve telefon bilgilerinizin istendiği boşluğu doldurmanız istenir.
  3. Vereceğinizi numara sonrası cep telefonunuza bir onaylama kodu yollanacaktır. 6 haneli bu onay kodunu girdikten sonra ise “doğrula” butonuna tıklamanız gerekecektir. Burada dikkat etmeniz gereken husus istenilen telefon numarasının halen kullanılır ve size ait olmasıdır. Çünkü onaylama kodunu çok kısa bir sürede doğrulamanız önemlidir.
  4. Onaylama kodunu doğru girdiğiniz tespit edildikten sonra hesabınız onay almış demektir.

Bu aşama geçildikten sonra Bitexen kimlik onayıalınabilmesi için aşağıdaki adımları atmak yeterlidir

  1. Siteye giriş yapmanız ardından karşınıza çıkacak “kimlik onayı” butonunu tıklamanız ardından kimlik onayı işleminiz başlayacaktır.
  2. Devamında sizden istenecek olan kimliğinizin arka ve ön yüzünü net şekilde fotoğraflayarak sisteme yüklemenizdir.
  3. Tüm işlemleri eksiksiz şekilde yapmanızdan kısa bir süre sonra kimliğiniz onaylanacaktır.

Bitexen üyeliği oluşturmak isteyenlerin atması gereken son adım adres onayı işlemlerini aşağıdaki şekilde tamamlamaktır.

  1. Yukarıdaki işlemleri yaptığınız sayfada yer alan “adres onayı” butonuna tıklamanız ardından açılacak alana adres bilgilerinizi eksiksiz şekilde yazmanız gerekir.
  2. Bu işleme ilave olarak e-devlet üzerinden elde edebileceğiniz ikametgah belgesi ya da ödenmiş bir faturanızın girdiğiniz adres kısmı net şekilde görüldüğünden emin olarak fotoğraflayıp dosya eki olarak eklemeniz şarttır.
  3. Burada ikamet ettiğiniz adres bilgileri ile yazılı adres bilgilerinizi doğru girmeniz önemlidir. Zira farklı olması halinde sistem bunu okuyamaz ve üyelik oluşturmaz

Yukarıda atacağınız adımlar ardından 1 veya 2 gün gibi bir süre sonunda üyeliğiniz kesinlik kazanacaktır. Bunun yanında sisteme girdiğiniz kişisel verilerin tamamının son derece güvenli bir şekilde korunduğunu hatırlatmak isteriz.

Bitexen’e buradan kaydolabilirsiniz.

Bitexen Referans Kodu İle Nasıl Para Kazanılır?

Sistemde oluşturulacak üyelik ardından size Bitexen referans kodu verilecektir. Ücretsiz olarak verilecek bu kod işlem yapabilmeniz için bir tür sermaye özelliği taşımaktadır. Bu sermayeyi doğru şekilde kullanarak önemli miktarlarda çoğaltanların olduğunu unutmadan Exel Coin ile siz de bu miktarlara ulaşabileceğinizi bilmelisiniz.

Yapacağınız işlemlerde dikkat etmeniz gereken, diğer kriptoparalarda olan tüm yatırım özelliklerinin Bitexen’de de olduğudur. Bu nedenle dünya genelinde meydana gelen sosyal, politik ve ekonomik gelişmelerin finans piyasalarına yansımasını yakından takip ederek alım satım zamanlamasını doğru tespit etmeniz gerekir.

Bitexen Güvenilir mi?

Bitexen güvenliği en üst düzeyde sağlanan ve tüm donanımları İstanbul Teknik Üniversitesi Bilgisayar Yazılım uzmanları tarafından tasarlanmış bir platformdur. Yetkili kurumlar tarafından son derece titiz bir işlem denetimine tabi tutulması şeffalık kazandırmış ve 2018 yılından bu yana sürdürdüğü faaliyetlerinde başarı göstermiştir. Yukarıda da belirttiğimiz üzere Türkçe bir arayüz ile donatılmış olması çok daha bilinçli şekilde işlem yapılmasını sağlamakta ve bu da yatırımcıların kazanması için bir avantaj teşkil etmektedir.

Bitexen’e buradan kaydolabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: 2020 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Paralar

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *