Kripto Para

Analistlerden 2021 Yılı İçin Bitcoin Fiyat Tahminleri

advertisement

Bitcoin fiyat tahminleri üzerine kafa yoran pek çok analist, bu sanal paranın yıl sonundaki geleceğini büyük oranda corona virüs ile mücadelede elde edilecek başarıya bağlıyor. Virüsün küresel ekonomi üzerinde son derece önemli etkileri olduğu konusunda hem fikir olsalar da, bunun bir sıçrama tahtası olarak kullanılabileceği savunanların sayısı da az değil. Özellikle petrol fiyatlarında yaşanan büyük düşüşün ülkelerin üretim araçlarını harekete geçirmesi ile birlikte Bitcoin geleceği şekillenmeye başlayacaktır.

İşte dünyaca ünlü sanal para kahinlerinden 2021 yıl Bitcoin fiyat tahminleri

Ünlü kripto para analistleri Bitcoin fiyatının geleceğini ve yıl sonu tahminlerini açıkladılar. Bu tahminler;

“Bitcoin 70.000 Dolar Seviyesine Çıkabilir”

Bu iyimser yorumun sahibi Bitcoin ile ilgili tahminlerindeki tutarlılığı ile tanınan Trading View kullanıcısı PentarhUvi. 2013 yılında da benzer bir tahminde bulunan PentarhUvi’ye o zamanlar pek inanan olmamıştı; ancak henüz Ağustos ayında Bitcoin 6.500 dolar seviyelerindeyken 15.000 dolar tahmini doğru çıktığını hatırlatalım.

“Düşüş Beklentisi İçindeyim. Tedbirli Olun”

Bu uyarının sahibi Michael Polatski. Tahminini coronavirüsün dünya üzerindeki olumsuz etkilerine dayandıran Polantski, tüm finans alanlarında yaşanacak tedirginliğin sanal parayı da etkileyeceğini savunarak yatırımcıları uyarıyor. 2020 yıl sonu itibarı ile belki de Bitcoin fiyat tahminleri yapan dünyaca ünlü analistler arasından en karamsar yorum gibi görünse de, diğer sanal para birimlerinin devreye girmesi analistin aksini düşünenleri kuşkuda bırakıyor.

”Yıl Sonunda 20.000 Doları Görecektir”

Bu yorumun sahibi BitMEX CEO’su Arthur Hayes olunca, Bitcoin yatırımcılarının durup düşünmesi gerekiyor. Tarihe “Mart Çöküşü” adı ile geçen bir dönem ardında gelen bu tahmine göre Hayes, Mart Çöküşü gibi bir dönemin bir daha asla yaşanmayacağı öngörerek 10.000 dolar sıçrama tahrasından hız alarak 2020 yılını 20.000 dolar olarak kapatacağını belirtiyor. Sadece Bitcoin üzerinde değil Ethereum hakkında da geçmişte doğru analizleri bulunan Hayes, bu yıl içinde 7.500 dolar seviyelerindeyken Bitcoin’in 5.000 dolara ineceğini öngörmüştü.

advertisement

“Piyasa Hakimiyetinin %75’ini Ele Geçirmesi Mümkün”

Ünlü Bitcoin eğitimcisi ve geliştiricisi Jimmy Song’a ait olan bu yorum, pek çok tarafından ütopik olarak eleştirildi. Buna rağmen öngörüsünün ardında duran Song bir adım daha ileri giderek, yıl sonunda % 100 gibi bir fiyat artışı beklediğini açıkladı. Geçmişte yaptığı Bitcoin fiyat tahminleri değerlendirildiğinde Song’a inanmamak için hiçbir neden yok; zira sanal paranın krize girdiği en zor dönemlerde bile yaptığı olumlu açıklamalar bugün bile pek çok yatırımcının hafızasında.

İlginizi çekebilir: 2020 Yılında Yatırım Yapılabilecek En İyi Kripto Paralar

advertisement

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu