«
İnternetten Para Kazanma Yolları 2020

İçinde yaşadığımız çağa adını verecek kadar damga vurmuş internet, aynı zamanda sunduğu fırsatlar nedeni ile para kazanmak isteyenler için önemli bir kazanç kapısı haline gelmiştir. İnternetten para kazanma yolları nedir, diye merak edenler dilerlerse ek iş olarak yarı zamanlı, dilerlerse de yoğun mesai harcayarak tam zamanlı yapılacak işler yardımı ile sadece bütçelerine katkı vermekle kalmayıp, önemli paralar kazanabilmektedir.

İnternetten Para Kazanma Yolları

İnternetten para kazanma yollarını merak ediyorsanız ya da daha önce kulaktan dolma bilgilerle bir şeyler yapmaya çalışıp başarısız olduysanız aşağıdaki yöntemleri denemelisiniz.

# Blog yazın

Sadece blog yazarak geçimini kazanan çok sayıda insan olduğunu unutmayın. Makul rakamlarla kuracağınız bir blogsayfası üzerinden güncel konular oluşturarak yazacağınız ciddi rakamlarda gelir getirebilir.

Bunun için dikkat etmeniz gereken konu içeriklerinizin kalitesidir. Popüler blogları inceleyerek çalışma yöntemleri hakkında fikir sahibi olabilir, konu eğilimlerini inceleyebilirsiniz.

# Anket doldurun

Hiçbir bilgi ve tecrübe gerektirmeyen bu yöntem internetten para kazanmanın yollarını arayanlar için idealdir. Dolduracağınız anket başına verilen puanlar üzerinden işleyen sistem, belli bir puan barajı limiti aşıldıktan sonra ödüllendirme mantığına dayanır. Sadece para değil alışveriş çekleri, indirim kuponları gibi promosyonlar da kazandıran anket doldurmak yönteminde harcayacağınız mesai de kazancınızı belirleyecektir.

# Makale yazın

Şayet araştırma yapmaktan zevk alıyorsanız ve belli konularda bilgi birikiminiz varsa ve her şeyden önce yazmayı seviyorsanız makale yazarak internetin nimetlerinden faydalanabilirsiniz. Blog açmanın ya da internet sitesi kurmanın maliyetleri göz önüne alındığında kelime başına yapılan ücret değerlendirmesi ile makalelerinizi satabilirsiniz. Yazılarınızın özgünlüğü çerçevesinde zamanla aranılan bir makale yazarı olabilirseniz, bu işten ciddi rakamlarda gelir elde edebilirsiniz.

# Fotoğraf satın

Fotoğrafçılık gibi bir hobiniz varsa internet, bunları satarak para kazanabileceğiniz en uygun mecradır.  IStochphoto, Sutterstoch gibi popüler fotoğraf marketlerinde yayınlanacak bu fotoğraflar çevrimdışı olarak stoklu şekilde satışa sunulmaya başlaması ardından para kazanmanızın yolu açılmış olacaktır.

# Youtube videosu çekin

İnternetten para kazanma deyince belki de ilk akla gelen bu yöntem basit bir anlatımla, çektiğiniz videolara yerleştireceğiniz viral reklamlar üzerinden işler. Tabi öncelikle videolarınızın belli sayıda bir takip oranını yakalaması gerekir. Çekeceğiniz videoların içeriğini doğru belirlemek burada çok önemlidir. Örneğin mizah yanı güçlü olsun derken işi sululuk derecesine getirmemeli, haber bülteni ciddiyetine de indirmemelisiniz.

# Kendi sitenizi kurun

Hazır yazılımlar aracığı ile hiçbir teknik bilgiye sahip olmadan bir internet sitesi sahibi olabileceğinizi unutmayın. Bunun ardından yapmanız gereken iş, sitenizin ziyaretçi sayısını arttırmak olacaktır. Sunacağınız görsellerin, işleyeceğiniz konuların kalitesi başarı elde etmek anlamında çok önemlidir. Çünkü bunlar sitenizi ziyaret edecek kişi sayısını doğrudan etkileyen etkenler olduğu gibi, sitede kalma süresini de belirler. Başarılı bir sitenin reklam gelirleri üzerinden elde ettiği kazanç, ciddi rakamlara varabilmektedir.

# Satış ortaklığına girin

İnternet üzerinden satış yapan firmaların çoğu Affeliate Marketing adı verilen satış ortaklığı yöntemini uygular. Siz de buna katkı vererek satışlar üzerinden belli bir komisyon alabilirsiniz. Doğrudan ya da müşteri temin ederek yardımcı olacağınız satışlardan verilen komisyon oaranları ortalama % 20 oranındadır. Yani 100 liralık bir satışa sunduğunuz katkıdan elde edeceğiniz gelir 20 liraya tekamül eder ki, performansınıza bağlı olarak gelirinizi arttırmanız mümkündür.

# Domain alım-satımı yapın

İnternet sitelerinin alan adına verilen isim olan domain, site kuranların belli bir ücret karşılığında satın aldıkları bir sistemdir. Satın aldıktan sonra adınıza tescillenen ve sizden başka hiç kimsenin üzerinde hak iddia edemediği domain piyasası dünya genelinde milyar dolarlarla ifade edilen bir pazardır. Sedo, Godaddy Auctions gibi popüler domain pazarları aracılığı ile açık arttırma usulü ile alıp satacağınız domain ticaretinden düzenli gelir elde edebilirisiniz.

# Çeviri yapın

Bildiğiniz yabancı dilin seviyesi çeviri yapacak düzeyde ise internetten para kazanmanız önünde hiçbir engel yoktur. Özellikle üniversite öğrencileri için önemli bir kazanç kapısı olabilecek bu yöntemi ile Upwork, Fiverr, Guru gibi freelance marketlerin aracılığı ile iş bulmak mümkündür.

# Kripto para ticareti yapın

Sanal ortamda geçerli para birimi olarak tanımlanabilecek kripto paranın geleneksel para ile arasında hiçbir fark yoktur. Sadece internet üzerinden alınıp satılmaya olanak veren özelliği ile Bitcoin gibi sanal kripto para birimlerine yapacağınız yatırımlar sonucunda para değer kazandıkça siz de kazanırsınız. Ancak her yatırımın bir riski olduğu gibi kripto paranın da olduğunu unutmadan, internetin sağladığı bu olanaktan faydalanabilirsiniz.

# Sanal asistanlığı deneyin

Farklı alanlarda faaliyet gösteren pek çok işletme tam zamanlı danışmanlık yöntemini yavaş yavaş terk ederek sanal danışmanlık yöntemine geçmektedir. Muhasebe, veri girişi ya da belli bir konuda araştırma yapmak gibi alanlarda başvurulan bu yöntem ile katkı verecek bilgi birikiminiz varsa Fiver, Upwork, Remote.co gibi siteler aracılığı ile sanal danışmanlık ilanlarına göz atabilirsiniz.

# Tasarımlarınızı satın

Society6 tarzı siteler kendi bünyelerinde size dükkan açma fırsatı sunarlar. Kendi tasarladığınız ürünleri burada sergilemenize ve satışına aracılık etmeleri sonucu tasarım yeteneğiniz paraya dönüşür. Ürününüz satıldığı takdirde kargo işlemin de yapan bu siteler internetten para kazanmak isteyenler için önemli bir işlev görmektedir.

# Takipçi sayınızı arttırarak reklam alın

Başta İnstagram olmak üzere sosyal medya platformlarınınçoğu takipçi sayınız ile orantılı olarak ciddi bir gelir kapısı haline gelmiştir. Bu platformlar üzerinden reklam vermek isteyen işletmeler takipçi sayısı yüksek kişilerin hesaplarını belli bir ücret karşılığında kullanırlar. Çeşitli yöntemlerle arttıracağınız takipçi sayınız gelirinizi belirleyecek temel unsurdur.

# Kitap seslendirmesi yapın

Sesli kitaplar internet ile birlikte hayatımıza girmiş yeniliklerden biridir. Şayet güzel bir ses tonu ve akızı bir diksiyona sahip olduğunuzu düşünüyorsanız, geleceği oldukça parlak olan bu alanda internet üzerinden para kazanabilirsiniz. ACX kaydı oluşturarak kitap seslendirmek isteyenlere ulaşabileceğiniz platformlar kayıt ettiğiniz kitaplar ile düzenli bir iş sahibi olabilirsiniz.

# El işi ürünlerinizi satın

Vaktinizin çoğunu evde geçiren bir ev hanımıysanız, boş zamanlarınızda ürettiğiniz el işlerinizi internette satışa sunarak para kazanabilirsiniz. Etsy gibi büyük platformlar bu işi geniş bir müşteri kitlesine ulaştırmanızı sağlayan önemli kuruluşlardır. Burada sağlayacağınız başarı ilerleyen günlerde kendi e-ticaret sitenizi kurmaya gidecek yolu açabilir.

# Web sitesi alım-satımı yapın

Web sitelerinin gayri menkuller gibi düşündüğünüz takdirde başarılı bir sitenin çok sayıda taliplisi olduğunu göreceksiniz. Başarısız bir siteyi ucuz fiyata aldıktan sonra gerekli ayarlamaları yapıp geliştirdikten sonra yüksek rakamlara satabilirsiniz. Burada dikkat etmeniz gereken konu; satın alacağınız sitenin trafiği, link profili gibi unsurlardır. Bunlar doğru şekilde analiz edildikten sonra alacağınız siteden orta vadede önemli bir kar elde edebilirsiniz.

# Özel ders verin

Gerekli donanıma sahip olduğunuz herhangi bir konuda online olarak ders vermek internette son derece geçerli bir yöntemdir. Genelde Skype üzerinden yürütülen bu derslerden saat başı ücret alınmakta ve çalışma saatlerinde esneklik bulunması avantajları arasında yer alır. Learn4Good, Verbal Planet gibi platformlar üzerinden bu işlere göz atabilir, bilgi alanınız uygun olarak vereceğiniz dersleri bulabilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Pasif Gelir Nedir? En İyi Pasif Gelir Kaynakları Nelerdir?

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *