Bankacılık

Gelir Belgesiz, Kefilsiz Kredi Veren Bankalar 2020

advertisement

Artık günümüzde kefilsiz kredi veren bankaların sayısı oldukça arttı. Durum böyle olunca da, nakit ihtiyacı olan insanlar kefilsiz bir şekilde nasıl kredi alabileceğini araştırmaya başladı. Bankalar SMS ile başvuru yapanlara kredi verdiği gibi internet üzerinden kredi talep edenlere de kefilsiz bir şekilde kredi veriyor. Daha önceden vatandaşların, bankadan kredi alabilmek için onlarca şartı yerine getirmesi gerekiyordu. Fakat artık böyle bir şart kalmadı.

Şimdi ise gelir belgesiz, kefilsiz bir şekilde çok fazla banka 2019 yılında hizmet verdiği gibi 2020 yılında da hizmet vermeye devam ediyor. Fakat aldığınız para için bir kişi kefil olmadan kredi almak oldukça zor. Çünkü kredi notunuzun oldukça fazla olması gerekiyor. Yoksa işiniz oldukça zorlaşabilir. Şimdi ise sizlere 6 adet kefilsiz kredi veren bankayı listeledik. 

Akbank Kefilsiz Kredi

Akbank üzerinden kefil ver gelir belgesi göstermeden 40.000 TL’ye kadar kredi alabilirsiniz. Akbank’ın faiz oranı ise %1,89’dur. Hatta 60 aya varan vade imkânı da vardır. Akbank’tan kredi almak için tek yapmanız gereken yaşadığınız yerdeki Akbank şubesine gitmek ve T.C. kimlik numaranız ile başvuru yapmak. Ayrıca;

 • Akbank’ın bu hizmeti sadece müşterilerine özeldir. Eğer ki bankada bir hesabınız yoksa ve kredi almak istiyorsanız ilk önce Akbank’tan banka hesabı açmanız gerekli olacak. 
 • Kefil ve gelir belgesiz kredi almak için belirlenen faiz oranı ise; müşterinin kredi notuna, aldığı krediye ve vade tarihine göre belirlenmektedir. 
 • Akbank’tan almış olduğunuz krediyi 3 ay erteleme hakkınız bulunuyor.

ING Bank 

ING Bank üzerinden de 5000 TL ye varan kredi imkânı bulunuyor. ING Bank’ın faiz oranı ise %0,99 olarak belirlenmiş. ING Banktan kredi almak içinde yapmanız gereken tek şey internet üzerinden kredi başvurusu yapmak. Ayrıca buradan yapmış olduğunuz başvuru onaylandıktan sonra şubeye gitmenize gerek kalmaz, para hemen hesabınıza aktarılır. 

 • 100.000 TL ye kadar kefilsiz gelir vergisiz kredi alabilmeniz mümkün.
 • ING Banktan kredi alan kişilerde ödemesini 3 ay erteleme hakkına sahip. 
 • ING Bankta alınan kredi için tahsis ücreti alınmaktadır. Alınan kredi üzerinden %0,51 kesinti yapılır. 
 • Kefilsiz gelir vergisiz bir şekilde kredi alan kişiler 3 ay 60 ay vade imkânı sağlıyor.

Türkiye Ekonomi Bankası

TEB üzerinden de kefilsiz gelir vergisiz bir şekilde kredi alma imkânınız var. Türkiye Ekonomi Bankası’nın kefilsiz ve gelir vergisi kredi için almış olduğu faiz oranı; %1,59 ile %1,79 arasındadır bu oran kredi notunuza göre değişkenlik göstermektedir. CEPTEB üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvuruyu yaptıktan 15 20 dakika içerisinde mesaj yolu ile başvurunun sonucunu sizlere bildirmektedir. 

 • Bankadan bu krediyi alabilmek için 65 yaş üstünde olmanız gerekmektedir. 
 • 1.000 TL ile 40.000 TL arasında kredi alabilirsiniz.
 • 3 aydan 60 aya kadar vade imkânı bulunuyor.
 • TEB’de krediyi ödemek için tarihi erteleme gibi bir şansınız yok. 
 • CEPTEB üzerinden krediye başvuru yapabileceğiniz gibi TEB şubelerinden de başvuru yapabilirsiniz.

Enpara 

Enpara’da kefil, gelir vergisi ve bordro aranmadan 30.000 TL’ye kadar kredi imkânı bulunmaktadır. QNB Finansbank’a bağlı olan Enpara’nın kredi imkanından internet üzerinden başvuru yaparak yararlanabilirsiniz. 60 Aya varan vade süreleri ile nakit ihtiyacınızı giderebileceğiniz Enpara’nın faiz oranı ise %1,25’ten başlıyor. Vade süresi ne kadar uzarsa faiz oranı da o şekilde artış gösteriyor. Şimdi ise hemen Enpara’nınkredi özelliklerine bakalım. 

advertisement
 • 1.000 TL ile 60.000 TL arasında kefilsiz gelir vergisiz bir şekilde kredi verilmektedir. 
 • 60 Aya varan vade imkânı sunulmuştur.
 • Kredi alacaklardan kefil istenilmediği gibi belge veya bordroda istenilmemektedir. 
 • Kredi alan kişilerin her ay bankaya düzenli bir şekilde borcunu ödemesi gerekmektedir. Toplu bir şekilde ödeme kabul edilmemektedir. 
 • Enpara’da uygulanan faiz oranı ise; %1,79 ile %1,95arasındadır.

Odeabank

Odeabank üzerinden kredi almak isteyenler içinde faiz oranı %1,70’tir 60 aya kadar vade imkânı sağlayan Odeabanküzerinden kefil olmadan kredi almanız mümkün. Kredinin en üst limiti ise 35.000 TL’dir. Krediye sahip olmak için Odeabank şubelerine başvuru yaparak veya internet sitesi üzerinden başvuru formunu doldurarak bu kredinin sahibi olabilirsiniz.

Şekerbank

Şekerbank’ta faiz oranı diğer bankalara göre biraz yüksektir. Faiz oranı %2,85 olarak belirlenmiştir. Kredi için 36 aya varan vade imkânı bulunmaktadır. Bankadan alabileceğiniz en fazla kredi miktarı 35.000 TL olarak belirlenmiştir. Sizde bu krediyi almak istiyorsanız Şekerbank şubelerine başvuru yaparak veya internet üzerinden başvuru yaparak bu kredi ile nakit ihtiyacınızı giderebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Kredi Notunu Yükseltmek İçin 10 Etkili Yöntem

advertisement
advertisement

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu