«
Para Kazanmak İsteyen Ev Hanımları İçin 20 Karlı İş Fikirleri

Ev hanımlarının üretim alanında faaliyet göstermesi ülke ekonomisi açısından önemli olduğu kadar aile bütçeleri adına da çok önemlidir. Bu sayede sadece ek gelir elde etmekle kalmayıp kendi işinin patronu olma imkanı da yakalayan kadınlar, geleceğe çok daha güvenli bakabilmektedir. Nasıl para kazanabilirim? diye düşünen ev hanımları için iş fikirleri vereceğimiz yazımız, kadın girişimciler için kılavuz niteliğindedir.

Para Kazanmak İsteyen Ev Hanımları İçin İş Fikirleri 

Günümüz ekonomi yapısı, vaktinin çoğunu evde geçirmek isteyen kadınların para kazanması için önemli fırsatlar tanımaktadır. Şimdi gelin bu fırsatlar ve iş fikirleri neler yakından inceleyelim.

1) Tasarım Yeteneğinizi Değerlendirin

Kadınların tasarım konusunda yetenekli olduğu bilinmektedir. Bu nedenle tekstil, hediyelik eşya gibi alanlarda tasarım yaparak önemli paralar kazanabilecekleri gibi, kişiye özel tasarımlar da yapabilirler. Easy gibi online satış platformları bu ürünlerin sergilenerek paraya çevrildiği alanlardır.

2) Kurabiye Satın

Kim bir kadının elinden çıkma kurabiyelere hayır diyebilir ki! Evinizde aile üyeleri ya da misafirlerinizi ağırlarken yaptığınız kurabiyeler girişimci kadınların para kazanması için önemli bir fırsattır. Fiziki bir mekan gerektirmeden sosyal medya araçları yardımı ile tanıtımını yapabileceğiniz kurabiyelerden sadece özel gün ve toplantılar için sipariş alarak bile para kazanabilirsiniz.

3) Nikah Şekeri Paketlemeyi Düşündünüz mü?

Bir düğünden davetlilere kalan en güzel hatıra nikah şekeridir. Bu ürünler aynı zamanda para kazanmak isteyen ev hanımları için önemli bir gelir kapısıdır. Evde boş zamanlarınızda hazırlayacağınız nikah şekerleri yanında farklı hatıra ürünleri de hazırlayabilirsiniz.

4) Kullanmadığınız Eşyaları Değerlendirin

Dürüst olalım; her kadının evinde ne zaman aldığını bile unutup kullanmadığı çok sayıda kıyafet vardır. Ayrıca takı, modası geçmiş çeşitli eşyalar da online platformlar aracılığı ile satılmakta ve tüm bunlardan ciddi gelirler elde edilmektedir. Letgo gibi popüler siteler bu iş için aracılık etmektedir.

5) Yemek Kanalı Açabileceğinizi Biliyor Muydunuz?

Bir zamanların fotoğraflı yemek tarifi kitapları artık yerini videolara bıraktı. Youtube gibi platformlarda yayınlana yemek videoları bu sayede para kazanmak isteyen girişimci kadınlar için gelir kapısı haline geldi. Şayet siz de yaptığınız yemekler sayesinde iltifatlara boğuluyorsanız, bunların tariflerini bir video aracılığı ile başkaları ile gelir elde edebilirsiniz.

6) Satış Ortaklığına Yönelin

İnternetin sağladığı önemli imkanlardan biri de onlineortamlardan satış yapılabilmesidir. Affilaite Marketing adı verilen satış ortaklığı sistemi girişimci kadınlar için bulunmaz bir fırsattır. İlk etapta çevrenize satacağınız ürünlerden ilerleyen zamanlarda alacağınız komisyon tutarı karşısında siz bile şaşırabilirsiniz.

7) Küçük Çiçek Bahçeleri Tasarlayın

Ofis veya ev gibi yaşam alanları dekorasyonunda son yılların yükselen trendi minyatür bahçelerdir. Güzel bir süsü eşyası olarak kullanılmakta birlikte yeşil özlemi çekenlerin daima göz önünde tutuğu bu bahçeler, çiçek yetiştirme konusunda yetenekli ve bilgili olanlar için para kazanmak adına önemli bir fırsattır.

8) Kitap Seslendirmesi Yapın

Güzel bir ses tonunuz varsa bundan para kazanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Günden güne daha fazla kişiye ulaşan sesli kitap uygulaması akıcı okuyabilmekle birlikte etkili bir ses tonuna sahip olanlar için gelir kapısı haline gelmiştir. Bunun için yapmanız gereken tek şey sesli kitap siteleri iletişime geçmek ve bir ses kayıt cihazı edinmektir. Storyel tarzı siteler kitap seslendirmek isteyenlerin başvurularını değerlendirmektedir.

9) Online Ortamda Marka Tanıtın

Para kazanmak isteyen kadın girişimciler için işte internetin sunduğu bir fırsat daha!

Bunun için yapmanız gereken sosyal medya hesaplarınızı hareketlendirerek takipçi sayınızı arttırmaktır. Bunu başardığınız takdirde bu hesaplara alacağınız reklamlar için önemli tutarlarda anlaşmalar yapabilirsiniz.

10) Son Zamanların Gözde Trendi: Sabun Yapmak

Farklı desen ve kokularda ev hanımlarının ürettiği sabunlarda artık neredeyse her yerde rastlanmaktadır. Bulunduğu yere hoş bir görüntü veren bu ürünlerden evinizde kolaylıkla üreterek farklı kalıplara döktükten sonra online ortamda satabilir, ilerleyen zamanlarda büyük miktarda siparişler de alabilirsiniz. İnstagram hesabınız başta olmak üzere diğer dijital platformlar aracılığı ile çok daha geniş kitlelere ulaşarak gelirinizi arttırabilirsiniz.

11) Organizasyon Yeteneğinizi Değerlendirin

Düğün, nişan, sünnet gibi organizasyonlar bir çok kişinin bir araya geldiği önemli aktivitelerdir ve bu nedenle ev sahipleri kusursuz olmasını isterler. Bu faaliyetlerin her türlü detayını tasarlayabilecek yeteneğiniz varsa, kendi işinizin patronu olmak için daha ne bekliyorsunuz?

12) Bakıcılık Yapmak

Özellikle şehirlerde çalışmak zorunda olanlar çocuk ya da evcil hayvanlarını gönül rahatlığı içinde emanet edecek kadınlar aramaktadır. Kadınların doğuştan gelen annelik duygusu çocuk bakarak huzur bulması yanında bir gelir kapısı olarak da değerlendirilebilir. Ayrıca evcil hayvanları belli sürelerde dışarıya çıkararak da para kazanabilirsiniz.

13) Blog Yazarak Para Kazanın

İnternetin para kazanmayı isteyen ev hanımları için ideal bir alan olduğunu kanıtlayan bir özelliği de blog yazmaktır. İlgi duyduğunuz bir alan hakkında blog sayfanızda yayınlanacak yazılarınıza ilgi duyulmaya başlanması ile birlikte ciddi tutarlarda reklam geliri kazanabilirsiniz.

14) Özel Ders Verin

Herhangi bir alanda aldığınız eğitim üzerinden evde ya da online ortamdan özel ders verebilirsiniz. Bu aynı zamanda bilgilerinizi unutmamayı sağlayacağından, tekrar aktif olarak çalışmaya başladığınızda zorlanmanızın de önüne geçecektir.

15) Organik Ürünler Üretin

Endüstriyel gıdaların üretimindeki artış birçok nedenle organik ürünlere olan ilgiyi arttırmıştır. Bu fırsatı değerlendiren girişimci ev kadınları evde ürettikleri reçel gibi ürünlerin satışından para kazanarak aile bütçesine önemli destek vermektedir.

16) Terzilik Yapın

Yama yapmak, dikiş dikmek, bir elbisenin belini daraltmak kadınların elinden gelen ve çoğu zaman gün aşırı yaptıkları bir iştir. Çeşitli nedenlerden bunları yapamayanlar ihtiyacına karşılık vererek ek gelir sahibi olabilirsiniz.

17) Altın Birikimlerinizi Değerlendirin

Söz konusu tasarruf olduğunda kadınlar bu işin ustasıdır. Miktarı ne olursa olsun evde sakladığınız altınlar üzerinden gelir elde edebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey, boş zamanlarınızda altın fiyatlarını takip etmenizdir. Bu sayede kazanacağınız paralar başka bir iş için gerekli sermaye alt yapısı sağlayacaktır.

18) Kahve Falı Bakın

Fallara ister inanın ister inanmayın her zaman ilgi duyan önemli bir kitle vardır. Kadınlar özellikle kahve falı konusunda olan yetenekleri tartışılmaz. Yakınınızda bulunan bir cafe ile anlaşarak müşterilerine kahve falı bakabileceğiniz gibi, bunu internet üzerinden anlaşacağınız bir site içinde belli ücret karşılığında yapabilirsiniz.

19) Makale Yazarlığı

İnternette gezinirken gördüğünüz her yazının bir yazarı vardır. Gün geçtikçe gelişen ve neredeyse bir sektör haline gelen makale yazarlığı ev hanımlarının yapabileceği uygun bir iştir. Kelimelere karşı ilginiz varsa ve araştırmayı seviyorsanız evinizden bu alandan gelir elde etmeniz mümkündür. Bunun için internetteki forum sitelerine göz atmanız tavsiye edilebilir.

20) Makyaj Tavsiyelerinde Bulunun

Güzellik her kadının arzuladığı bir özellik olmakla birlikte makyaj alanında her zaman tavsiye ararlar. Sosyal medya platformları için hazırlayacağınız makyaj videoları ilgi görmesi ile birlikte önemli gelir elde edebilirsiniz.

Aile bütçesine katkıda bulunmak için hazırladığımız “ev hanımları için iş fikirleri” makalemizden ilgili olduğunuz veya başarabileceğinize inandığınız bir işi yapabilir, ekonomik özgürlüğünüze erişebilirsiniz.

İlginizi çekebilir: Farmasi Satış Temsilcisi Nedir? Farmasi İle Nasıl Para Kazanılır?

Bir Cevap Yaz
Yazıyı Puanla !

Yatırımkulis Hakkında

avatar

Yatırımkulis

Yatırımkulis.com olarak ziyaretçilerimize yatırım fikirleri, para yönetimi ve daha birçok finansal konuda fikir alışverişinde bulunma amacındayız.

Bir Cevap Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar işaretlendi *