Yatırım Kulis

2021’de Kazandıracak İş Fikirleri

2021’de Kazandıracak İş Fikirleri

Yeni yıl her açıdan olduğu gibi para kazanmak isteyenler için de umuttur. Eminin daha şimdiden 2021 yılında kazandıracak iş fikirleri hakkında düşünmeye başlamış, araştırma yapmak içerisine girmiştir.

Yeni yılda ufak ya da büyük yatırımlarına bir yön vermek isteyenler için hazırladığımız yazımız kapsamlı bir araştırmanın ürünü olup, yeni iş fikirlerine açık olan herkesin ilgisini çekecek niteliktedir.

2021 Yılında Kazandıracak İş Fikirleri

Bazı durumlarda elinizde para olsa da içinde yaşanılan döneme uygun bir iş bulmak zorlaşır. Sizler için hazırladığımız yeni yılda kazandıracak iş fikirleri listemizde her türlü sermaye hacmine uygun işleri bulmak mümkündür.

• Kozmetik mağazası açmak

Kozmetik sektörü son yılların gözdesi olma özelliğini yeni yıla da taşıyacağı kesindir. Üstelik sanıldığı gibi bu işi yapmak için büyük rakamlarda sermaye de gerekmektedir. Anlaşacağınız firmalardan taksitle ürün alabilme imkanına sahip olan kozmetik mağazası işi için sadece mağazanın dekoru ve dizaynı için sermaye gerekecektir.

• E-Ticaret yapmak

İnternetin sınır ve zaman tanımayan özelliğinden yararlanarak yapılan e-ticaret yeni yılın da önemli gelir kapılarından biri olması kaçınılmazdır. Kurumsal ve profesyonel olması şartı ile yapılacak e-ticaret işi sayesinde sergilediğiniz ürün veya hizmetleri geniş kitlere ulaştırarak ciddi paralar kazanabilirsiniz.

• Su ve Meşrubat Bayiliği

Özellikle yaz aylarında oldukça artan sıvı tüketimi nedeni ile su ve meşrubat tüketimi oldukça artmaktadır. 2021 yılında kazandıracak iş arayanlar bir markanın bayiliğini alarak bu karlı sektöre adım atabilirler. Büfe, lokanta, çay bahçeleri gibi müşterilere ulaşmak ve reklama yönelmek bu işten gelir elde edebilmek için şarttır.

• Mobilya Mağazası açmak

Her evin ihtiyacı olan mobilyaları satmak uzun zamandır para kazandıran bir iş olmakla birlikte yeni yılın da gözdeleri arasında gelmektedir. 150-200 bin lira civarı bir para ile mağaza açılabileceği gibi sadece sergilenecek ürünleri koyacağınız çok daha küçük sermayeye dayanan bir yöntem de tercih edebilirsiniz. Bu yöntemde fazla mal almadan katalogtan satış yapabilirsiniz.

• Şarküteri açmak

Gıda sektörünün her zaman canlı ve para kazandıran bir alan olduğunu unutmamalısınız. Üstelik bir şarküteri açmak için önemli paralar harcamanız da gerekmez. İşlek bir yerde açacağınız şarküteri dükkanında ürünlerinizin çeşitliliği yanında hijyen kurallarına titizlikle dikkat ettiğiniz taktirde ciddi rakamlarda paralar kazanmanız kaçınılmazdır.

• Alışveriş merkezi standı açmak

Alış veriş merkezlerine her geçen gün artan ilginin farkındasınızdır. Buralarda açılan standlar da aynı ölçüde ilgi görmekte ve ziyaretçi sayısını arttırmaktadır. Bir stand kurmanın ücreti alış veriş merkezine göre değişmekle birlikte ortalama 15 bin lira dolaylarındadır. Ziyaretçilerin ilgisini çekebilecek ürünler getirmek bu işten para kazanmanın püf noktasıdır.

• Organik Gıda Üretimi

Çok sayıda hastalığı beraberinde getiren endüstriyel gıdalara karşı organik ürünlerin tüketimi her geçen yıl artmaktadır. Gerekli alanın temini ve izinler alınması ardından yapılmaya başlanılacak organik tarım ürünlerini geleneksel yöntemler ile satabileceğiniz gibi internet üzerinden de satabilirsiniz.

• İnşaat malzemeleri satışı

2021 yılında yatırım yapmak isteyenler için ideal bir sektör olan inşaat sektörü ile özellikle son yıllarda önemli paralar kazanılmaktadır. Büyük firmaların bayisi olarak bölgenizde açacağınız inşaat malzemeleri işletmesi yüksek kar marjına sahip olacaktır. Demir ve çimento başta olmak üzere tepeden tırnağa bir inşaatın ihtiyacı olan tüm ürünleri satmak ise çok daha avantajlıdır.

• Tasarruf ettiren cihazlar satışı

Hiç kuşku yok ki bir işletme ya da evin giderleri arasında ilk sırada enerji giderleri gelmekte ve bu alanda tasarruf edilmesini sağlayan cihazlar da son yılların gözde ürünleri arasında gelmektedir. Hazır bir pazara sahip olan ürünleri satmak için bayilik alabileceğiniz gibi kendi markanızı da oluşturmanız mümkündür.

• Yemek arabası ile yemek satışı

Özellikle büyük şehirlerde sayıları giderek artan yemek arabaları oldukça tutularak para kazanılan bir alan haline gelmiştir. Aynı zamanda yüksek bir sermaye gerektirmeyen bu iş için dükkan kirası ve dizaynı gibi masraflardan muaf olacağınızı unutmamalısınız. Doğru şekilde dizayn edeceğinizi bir araç içerisinde seyyar olarak sunacağınız yemekler size yeni yılda para kazandıracağından emin olabilirsiniz.

• Reklamcılık

Ticari alanda yaşanan rekabetin günden güne kızışması reklam sektörünün önemi çok daha fazla ön plana çıkarmaktadır. Görsel ya da yazılı reklama önem verenler firmalar rakiplerinin önüne geçmektedir. Yeni yılda gelir getirecek iş fikirleri arayanlar reklam sektörüne yönelebilir.

• Halı ve koltuk yıkama

Yüksek kar marjı nedeni son zamanların gözde işleri arasında yer halı ve koltuk yıkama işi yeni yılın da ilgi görmesi muhtemeldir. Önemli bir sermaye gerektirmemesi yanında etkili reklam ile önemli paralar kazanılmasına fırsat veren iş ile ayda 20 bin lira kazanan çok sayıda işletme mevcuttur.

• Cep telefonu tamirciliği

Telefonların teknik işleyişi ile yakından ilgili olanlara tavsiye edilen bu iş gerek küçük bir alanda da yapılabileceğinden gerekse yüksek kar oranlarına sahip olduğundan tercih edilmektedir. Tamir için gerekli cihazlar yanında etkili reklam sayesinde yeni yılda ciddi paralar kazandıran bir iş yeri sahibi olabilirsiniz.

• Yaşlı bakım hizmeti

Çeşitli nedenlerden dolayı pek çok insan yaşlı yakınlarına bakacak güvenilir insanlar aramaktadır. Yeni yılda parlak iş fikirleri arayanlar kuracakları bir organizasyon sayesinde bu işe sahip olabilirler. Belli bir ücret karşılığında yapılacak bu işin sermayesi para olduğu kadar güvendir.

• Evcil hayvan otelleri

Çok sayıda kişi evinde evcil hayvan baksa da bazı durumlarda onları geçici olarak emanet edecekler bir yer aramak zorunda kalırlar. Yurt dışında yapılması ardından son yıllarda ülkemizde de açılmaya başlanan evcil hayvan otelleri ile önemli paralar kazanan işletme sayısı arttıkça yenilerinin eklenmesi kaçınılmaz olmuştur.

• Online eğitim vermek

İnternetin sayısız fırsatlarından biri olarak karşımıza çıkan online eğitim yavaş yavaş bir sektör olma yönünde ilerlemektedir. Herhangi bir konuda uzmanlığı olanlar ders şeklinde bunu karşı tarafa aktarabildiği gibi toplu olarak da yapabilmektedirler. Esnek çalışma saatlerine sahip olması işin bir diğer avantajıdır.

• Sosyal medya hesap ticareti

Sosyal medyanın günden güne hayatımızı ele geçirmesi ardından burada yer alan bol takipçisi olan hesaplar son derece değerli hale gelmiştir. 2021 yılın için parlak iş fikri arayanlar için ideal bir alan olan bu iş, doğru yapıldığı takdirde ciddi bir gelir kapısı olmaktadır.

• Fitness salonları

Dış görünümüne özen gösteren insanların sayısı arttıkça popülerliği artan fitness salonları fazla kilolarından kurtulmak isteyenlerin de uğrak yerleridir. İşinde uzman ve profesyonel diyetisyenler ve eğitimcilerden oluşturacağınız bir ekip ile siz de kendi fitness salonunuzu açabilirsiniz.

• Araç şarj istasyonu

Günümüzde sayıları az olsa da ilerleyen yıllarda elektrikli arabaların hayatımızda çok daha fazla yer kaplayacağı bir gerçektir. Dolayısı ile yeni iş fikirleri ile yatırım yapmak isteyenler için ideal bir alan olan araç şarj istasyonu ile ciddi paralar kazanmak mümkün olacaktır tahmininde bulunmak hayalcilik olmayacaktır.

• Kreş açmak

Annelerin çalışma hayatında daha fazla yer almak zorunda kalması kreş sektörünü dikkat çeker hale getirmiştir. Uzman eğitimciler ve bakıcılardan kurulacak güvenli bir kreş parlak iş fikri olarak değerlendirilebilir.

İlginizi çekebilir: Yenilenebilir Enerjiden Nasıl Kazanç Sağlanır?

Exit mobile version