Yatırım Kulis

Düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri nelerdir?

Düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri nelerdir?

Günümüzde insanlar çok para kazanmanın yollarını aramakta düşük sermaye ile iş fikirleri arayışına girmekteler. Unutmayın ki hayal etmek işin yarısıdır demektir. Sizde küçük bir sermayem var ve ben bu parayla iş kurmak daha çok para kazanmak istiyorum. Başkalarından emir almaktan sıkıldım ve iş fikirleri ne ihtiyacım var diyorsanız işte günümüz teknolojisinde yapılabilecek iş fırsatları.

İşte düşük sermaye ile yapılabilecek iş fikirleri;

Doğum öncesi ve doğum sonu fotoğrafçılığı

Günümüz insanları her anını kayıt etmek istiyor ve bu iş gerçekten çok kazançlı bir hal almaya başlamış durumda 5 bin lirayı geçmeyecek şartta alabileceğiniz bir fotoğraf makinası ve kısa bir eğitimle bu işten çok karlı çıkacağınızdan emin olabilişiniz.

Yaşam koçluğu veya hayat koçluğu

Günümüz insanları günden güne ilginç bir hal almakta ve kendi kendini yönetememektedir. Bunun üstüne psikolojik sıkıntılar ve maddi meseller de eklenince insanlar akıl verecek bir yaşam koçuna ihtiyaç duymaktadır. 10 bin lira ile yapacağınız güzel bir reklam bu iş için yeterli olacaktır.

Futbolcu yetiştirmek

Neredeyse hiç masraf gerektirmeyen iş günümüzde çılgın paralar dönen spor dalı olan futbol da bir oyuncu 222 milyon Euro gibi bir fiyata transfer yaptı. Sizde bu işin peşine düşer ve iyi top oynayan gençler keşfedip yada yetiştirirseniz bu oyuncaları büyük kulüplere veya Anadolu kulüplerine gönderip menajerlik ve ya yetiştirme ücreti olarak büyük kazançlar elde edebilirsiniz. Bu işi yapan bir vatandaş kısa sürede milyonluk olmayı başarmıştı.

Butik açmak

Kadınlar her zaman alışverişi çok sever ve emin olun büyük paralar harcadıkları şeyler küçük ürünlerdir. Başkasının işinden bıktım diyorsanız butik açma fikri düşük sermaye ile yapabileceğiniz bir diğer güzel iş alanıdır. Para kazanmak için kadın alışverişine yönelmek güzel fikir olabilir.

Organik yumurta üretmek

Alın size bir öze dönüş fikri. İnsanlar tükettikleri gıdalarda yapay madde ve organik olmayan ürünlerden bıkmış durumda. 200 tavuk size en fazla 20 bin liraya mal olacakken günde alacağınız 200 yumurtayı 500 lira gibi net bir fiyata satabilir ve ayda 15 bin para kazanabilirsiniz.

Balık yetiştirmek

Günümüzde büyük paralar kazandırabilecek bir diğer iş fikri ise balık yetiştirmek ve satmak olarak söylenebilir. Büyük çiftliklerin dışarı ihraç yapması size bir iş fırsatı doğuruyor. Kuracağınız bir balık tesisi ile büyük paraları küçük sermaye ile kazanabilirsiniz.

Doğa cafe açmak

İnsanlar büyük şehirlerden bıkmış durumda ve düşük sermaye ile yapılabilecek en iyi iş bu gibi görünüyor. Küçük bir bahçe yaptıktan sonra insanların doğayla uğraşmasına ve bitkilerle iç içe olmasını sağlayıp bu iş üzerinden hem para kazanabilir hem de sizde doğayla iç içe olabilirsiniz.

Exit mobile version