Para Kazanma

Popeyes Bayilik Alma Şartları

advertisement

Popeyes, 1972 yılında ABD merkezli olarak kurulmuştur. Fast food alanında hizmet veren Popeyes tavuk ürünleri ile üretime ve hizmetine devam etmektedir. Oldukça hızlı ve iddialı bir şekilde büyüyen bu marka 27 ülkede faaliyet göstermektedir. 2000 üzerinde bir şube sayısı mevcuttur. Kendine özel lezzetiyle ve uygun fiyatlı menüleri ile hizmet veren Popeyes günümüzde oldukça popülerleşmiş bir markadır.

TAB Gıda AŞ bünyesinde Türkiye faaliyetlerine 2007 yılında başlayan Popeyes firması ülkemizde 10 yıla yakındır başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam etmektedir. 175 şubesi ile Türkiye’nin önde gelen şehirlerinde hizmet vermeye devam eden Popeyes firması güler yüzlü ve alanında uzman personeli ile çalışmalarını sürdürmektedir. Her geçen gün yeni bir şubesini açan Popeyes firması alanında tüm belge ve sertifikalara sahiptir.  Aynı zamanda Popeyes 2016 yılında 27 ülke arasında ‘Yılın Franchise’ ödülüne layık görülmüştür.

Popeyes Bayilik Alma Şartları Nelerdir?

Girişimci bir ruha ve enerjisi yüksek sorumluluk sahibi yüksek insanlar aranmaktadır. Başarılı bir yönetme gücüne sahip olmanız sizin için artı bir ayrıcalıktır. Finans gücünüzün yüksek olması gerekmektedir. TAB gıda girişimciye sağladığı eğitimden sonra işletmeci olabilme hakkı veriyor. Lisans Alanın kendisi işletmeci olabildiği gibi restoranın yönetimini tayin edeceği bir işletmeci ile de yürütebiliyor.

Popeyes bayilik ücreti 400.000 Dolar+KDV’den başlamaktadır. Bunun için ciddi bir yatırım gücüne sahip olmanız gerekmektedir. Popeyes’ın bayilik sisteminde kazanılan net cirodan %13 royalty alınmaktadır. Yer olarak ise en başta AVM içi veya yakını ya da yaya veya araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeler seçilmektedir. Kampüs içi veya yakını bölgeler de olabilir. Seçilen yer ise TAB gıda tarafından onaylanır ve kiralanır. Kiralanacak olan işletmenin toplam alanı 300 metrekare olmalı ve kesinlikle giriş kat olmalıdır. Ticari bir engelinizin olmamalı ve ticari sicilinizin temiz olması gereklidir. Uygun sayıda personel alımı yapılmalıdır. 

Popeyes Bayilik Alma Adımları

Popeyes bayiliği almak için önce bir başvuru formu doldurmanız gerekmektedir. Bunu ön başvuru gibi kabul edebilirsiniz. Bu başvurucu yetkililer tarafınca değerlendirilir ve onaylanırsa girişimci adayı ile bire bir görüşme yapılır. Bu görüşmede detaylı bilgi aktarımı yapılır ve karşılıklı anlaşma sonucunda 10 senelik bir sözleşme imzalanır. Eğitim süreci başlar ve ardından bir açılış organizasyonu yapılarak şube faaliyete geçmiş olur.

advertisement

İlginizi çekebilir: Kahve Dünyası Bayilik Alma Şartları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu